30 квітня 2020 року Привіт, маленькі умійки і умієчки!!!
Нещодавно ви працювали над колажем
"Що приносить мені радість?".
Я вирішила поділитись вашими радісними повідомленнями.
Звичайно ж, це - спілкування з природою!
У декого, це - малювання!
В інших - складання і декламування віршів!
У дівчаток - кулінарія!!!
Є цікаві відеосюжети!!!
Але найбільшу радість приносить живе спілкування з друзями!
І у всіх є жага до пізнання нового! Вчитися люблять всі!
Радість пізнання - це круто!
30 квітня 2020 року Здоровенькі були, школярі та школярочки!!!
Оскільки всі розмови зводяться до вимушеного карантину і слово КОРОНАВІРУС скрізь промовляють якось із насторогою, моє повідомлення буде нести трішечки позитивних емоцій. А справа тут ось у чому.
Наш учень 3 класу, Юра, склав цікавий діалог.
Ознайомтеся, будь ласка!
- Мені приємно від того, що навіть ви, молодші школярі, не стоїте осторонь важливих проблем, над якими працює зараз весь світ. І я впевнена, що ліки будуть, але потрібен час. І навіть те, що їхнє забарвлення різнокольорове, вже несе радість. Бо після сумного завжди приходить веселе.
Я вважаю, що до Юрчикової ідеї варто би було прислухатись навіть Міністру охорони здоров'я або фармацевтам.
- Звертайтесь, Максиме Володимировичу! У нас, у Ванжулові, є небайдужі до медичних проблем навіть серед маленьких школярів!
- Молодець, Юрчик!
- Хочу добавити, що у мене є вже багато ваших змістовних напрацювань.Про це - згодом.
Вельмишановні батьки та учні!!! Зверніть увагу!!!
Всеукраїнська школа онлайн з 28 квітня розпочала трансляцію уроків для учнів початкових класів! Для 3 класу заняття онлайн-уроків проводяться на телеканалі - UA: Культура. Відеоуроки проходять у вівторок і четвер з 09:00 до 10:00год.
Програма розрахована на 5 тижнів.
Кожне заняття триватиме 15 хв.
Є теми, які ми уже вивчали. Вважаю, що не буде зайвим переглянути те, про що буде трансляція. Додам, що може не співпадати із нашим підручником, але зміст цікавий.
Образотворче мистецтво: Роль театрального костюма в розкритті образу театрального героя.Узгодження форми з декором. Створення ескізу театрального костюма(художні матеріали за вибором)
Музичне мистецтво: Марш на театральній сцені. Маршова музика в опері та балеті.
Я у світі: Славетні українці минулого
- А ви поцікавтесь про видатних людей Тернопільщини. І навіть - нашого села!
Фізкультура: Перегляньте відеоурок
- Виконай такі вправи:
Основи християнської етики: Найдорожча, наймиліша матінка моя!
Готуємо подарунок для мами: вітання, пісеньку, малюнок...(до Дня Матері)
середа
29 квітня 2020 року Доброго ранку, друзі!
Минулий день видався дуже вдалим, промайнув швидко і результативно: знову охайно виконані шкільні завдання, доглянуті квіти, свіжоприготовлені страви, талановито складені і продекламовані вірші, приємні хвилинки радості для рідних...
І знову радість на моїх устах. Я зрозуміла: ви просто захотіли трішечки довше перепочити після таких очікуваних вихідних.!?
Не зогляділись - і уже середа. Скоро знову вихідні!!!
Тож попрацюймо ще трішечки!!!
Читання: Повість. Творчість Михайла Стельмаха. Рідний край - земний рай. М. Стельмах"Гуси-лебеді летять"(уривки)
Математика: Усне додавання і віднімання трицифрових чисел.Задачі на різницеве порівняння (№№31-40)
Укр. мова: Дієслова, що означають завершену і незавершену дію (Впр. 366-367)
Природознавство: Що потрібно для дихання? Дихальна система.Запобігання захворюванням органів дихання(с. 155-156)
Трудове навчання: Виготовлення й оздоблення виробів об'ємної форми.
Практична робота: виготовлення іграшок на основі циліндра.
вівторок
28 квітня 2020 року Здрастуйте, хлоп'ятка та дівчатка!!!
Засмутили ви мене: зовсім мало одержала від вас повідомлень!?.Такого у нас ще не було!?.....
Ну, що ж , оцінювати ваші досягнення все-таки доведеться,
тому вирішувати вам, як хочете закінчити навчальний рік!??
А для тих, хто ще не відступив, наступні цікавинки з писаної торбинки!
Читання: Село! І серце одпочине...
Всім відомий уривок з вірша Т.Г.Шевченка:
"...Село! І серце одпочине.
Село на нашій Україні -
неначе писанка, село.
Зеленим гаєм поросло.
Цвітуть сади, біліють хати..."
- Сьогодні я хочу, аби ви порозмірковували на цю тему разом із батьками...У цих словах - великий зміст! Якими будуть ваші роздуми, дуже цікаво дізнатися.?! Знову ж таки, нехай вашій фантазії не буде меж!!! Малюйте, пишіть розповіді про своє село, складайте вірші, пісні...Якраз цей пейзаж зараз відображається в природі насправді! Тому гайда у сад, де цвітуть вишні, груші...і творіть свою геніальність!
Математика: Усне додавання і віднімання трицифрових чисел. Задачі на знаходження суми трьох доданків(№№21-30)
- Перегляньте відео для повторення і закріплення вивченого
Укр. мова: Дієслова, що означають завершену і незавершену дію(впр. 364-365)
Фізкультура: Культура рухів
понеділок
27 квітня 2020 року Привіт, допитливі Розумнички та Розумані!!!
Розпочинаємо новий трудовий тиждень!?!
Не похнюплюйтесь!
Ось побачите, як швидко і непомітно він промайне!
Читання: Творчість Олега Буценя. Висловлюємо свої міркування. О. Буцень "Айстри" - Послухай, як читає цей текст твій ровесник.
- Які квіти вирощуєте і доглядаєте ви, я вже побачила. Можливо, хтось ще не посадив? Тоді беріться вже сьогодні! Не відкладайте!!! Чекаю ваших фото!!!
Математика: Читання і запис чисел в нумераційній таблиці. Розрядний склад числа. Запис числа у вигляді суми розрядних доданків.(№№11-20)
Укр. мова: Навчальний діалог
- Склади захоплюючий діалог на цікаву для тебе тему( З ким ти будеш розмовляти - вирішуй сам чи сама).
Основи здоров'я: Ознаки втоми і перевтоми. Профілактика емоційного перенапруження. Практична робота: створення колажу"Що приносить мені радість"(с.129-130)
Для Вас, батьки!
Втома в дитини: причини та профілактика
Від дітей часто чекають, що вони завжди будуть на піку активності та в піднесеному настрої. Багато батьків мріють бути настільки енергійними протягом дня, як їхні діти. Але деякі малюки, навпаки, не відрізняються високою активністю або ж демонструють її зниження в шкільний період, після перенесеної хвороби та з інших причин.
Якщо ви помічаєте, що ваша дитина постійно відчуває себе втомленою, необхідно звернути на це увагу та з'ясувати причини. Зробіть це відразу ж, як помітите симптоми втоми. Не думайте, що низька фізична активність дитини дасть вам більше часу на відпочинок, адже це може свідчити про початок хвороби або неправильний розпорядок дня. У випадку, коли втому, крім дітей, відчувають також і батьки, потрібно шукати причину всередині сім'ї, в організації її дня, раціоні харчування тощо.
Причини втоми в дітей
Розглянемо найбільш поширені причини, що викликають у дитини фізичну й емоційну втому.
Причина №1. Неправильний режим сну
Головна причина втоми в дітей, як і в дорослих, – це недостатня кількість сну. Організм дитини працює за тим же принципом, що й в дорослого, і діти відчувають такий же дискомфорт при недосипанні, що й батьки.
Найкраще, що ви можете зробити для дитини в такому випадку, – відновити цикл її сну. Але встановити час, коли дитині потрібно лягати спати, – це ще не вирішення проблеми: діти можуть прикидатися, що засинають, відразу ж після того, як у їх спальні гасне світло, а наступного дня знову виглядати втомленими. Секрет у тому, щоб дитина протягом дня багато рухалася, грала на відкритому повітрі, по можливості ходила босоніж. Так до вечора вона сильніше втомиться та швидше засне.
Згадайте, як зазвичай буває під час відпустки на морі. Цілий день, проведений на пляжі, забезпечує дитині міцний сон на всю ніч. Перебування на свіжому повітрі допомагає заснути набагато краще, ніж довга поїздка на машині.
Причина № 2. Неправильне харчування
Втома в дітей може бути пов'язана з неправильним раціоном. Вона проявляється через 90 хвилин після того, як дитина поїсть оброблені продукти або продукти з високим вмістом цукру.
Постійна втома – сигнал до того, щоб негайно змінити раціон дитини. Оброблені продукти призводять до дефіциту цинку в організмі, який забезпечує енергію. Відповідно, дефіцит цинку призводить до втоми.
Як би діти не чинили опір цьому, їм потрібно вживати в їжу більше овочів і натуральних продуктів і по можливості відмовитися від напівфабрикатів. Будьте непохитні в тому, щоб змінити раціон малюка. Чим раніше ви привчите його до здорової їжі, тим краще. Це невелика інвестиція в здоров'я дитини, але й вона може бути дуже корисна. Зокрема, здорове харчування вбереже дитину від ряду захворювань, таких як діабет і багатьох інших.
Причина № 3. М'язова напруга
Дитина сильніше втомлюється, коли йде до школи з важким рюкзаком, годинами сидить за комп'ютером і постійно переписується в соціальних мережах з друзями. Кожне з перерахованих занять викликає м'язову напругу, провокує втому. Щоб цього уникнути, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
Вага рюкзака не повинна перевищувати 15% ваги дитини. Зважте рюкзак перед тим, як дитина йде до школи. Залиште зайві речі вдома, якщо рюкзак важить більше норми.
Спостерігайте за тим, у якій позі дитина сидить за комп'ютером. Якщо поза неправильна, вимагайте, щоб дитина сіла рівно. Через тиждень, коли вона звикне самостійно приймати правильну позу, звертайте на неї увагу двічі в день. Якщо в дитини все ще спостерігаються проблеми з правильною позою, перевіряйте її частіше.
Тримайте телефон вище. Якщо ви не можете заборонити дитині писати повідомлення в соціальних мережах, то хоча б привчіть її тримати телефон на рівні грудей, щоб м'язи шиї не перенапружувались.
Причина № 4. Анемія
Анемія розвивається тоді, коли еритроцити в організмі дитини не отримують достатньої кількості поживних речовин. У свою чергу, еритроцити не можуть насичувати організм киснем, і це призводить до втоми. Чи знаєте ви, що анемія пов'язана не тільки з дефіцитом заліза? Її викликає також дефіцит інших поживних речовин, таких як вітаміни С, В6, В12, фолієва кислота й мідь.
Гарним доповненням до раціону дитини буде комплекс вітамінів А, В і С.
Причина № 5. Інші серйозні захворювання
Хронічна втома в дитини іноді пов'язана з серйозними хворобами, такими як вроджені захворювання м'язів або онкологічні захворювання. Але такі випадки зустрічаються досить рідко.
Звертаючи увагу на фактори, розглянуті вище, ви можете розпізнати справжні причини втоми дитини та зрозуміти, як з нею впоратися. У результаті ваша дитина стане активною й повною сил. - Виконайте такі завдання:
- Не забудьте про фото чи малюнки на тему
"Що приносить мені радість"
Фізкультура: Розвиток координації рухів
неділя
26 квітня 2020 року Привіт, маленькі непосиди, невгамовні здобувачі знань!!!
Кажуть, вдалий початок дня - запорука хорошого настрою!!!
Правду кажуть! Тому я сьогодні теж вирішила ваш вихідний день присвятити подіям, які створять вам гарний настрій! Знаю, що усі ви любите співати!
Перегляньте відео і зарядіться позитивом!
На жаль в Україні сьогодні є і смутна сторінка історії: 34 роки тому сталася страшна Чорнобильська трагедія. Про причини і наслідки якої ми з вами говорили не раз на інформаційному спілкуванні чи виховних годинах. Зараз я хочу, аби ви переглянули ці події у мистецькому форматі (пісочна анімація), бо не згадати про ці дні ми не маємо права, адже ми - українці.
- А тепер я дуже хочу поділитись вашими мистецькими шедеврами.
Вони також заслуговують на увагу.
Ви працювали над завданням "Жива вода у батьковій криниці".
Кращі роботи - для вашого перегляду:
Ще інші ваші надбання:
І ще - ваші письмові роботи:
пʼятниця
24 квітня 2020 року Доброго ранку, діточки-квіточки!!!
Як радісно переглядати ваші записи
в зошитах, малюнки, фотографії!
Потішили і контрольною роботою з математики!
Які ви Умійки і Всезнайки!!!
А найбільше тішать - вірші!!!
Невдовзі я все це опублікую, не сумнівайтесь!!!
А сьогодні - нові завдання.
Укр. мова: Закріплення вивченого про часові форми дієслова (Впр. 361-362)
Математика: Аналіз контрольної роботи.Узагальнення і систематизація знань учнів.
Повторення нумерації трицифрових чисел. Порівняння іменованих чисел (№№1-10)
- Як бачите, починаємо повторювати вивчене за рік! Читання: Урок позакласного читання. Будь природі другом! - Добираєте твори самостійно.Можете скористатись посібником "Позакласне читання. 3 клас" Можна складати свої вірші, загадки, малюнки. - Перегляньте, будь ласка, відео і зробіть свої висновки!
Природознавство: Що корисно їсти? Правила корисного харчування. Практичне завдання: складання раціону здорового харчування(с. 152-154)
- Виконайте, будь ласка, ще наступні завдання:
- На все добре! Гарних вихідних!
четвер
23 квітня 2020 року Доброго ранку, Україно!
Доброго ранку, маленьке товариство!!!
Школа нас насправді здружила!!!
А тепер доводиться нудьгувати за нею, за шкільними друзями...
Я хочу подарувати вам хвилинку радості!
Ось вона - стежинка до нашого класу!!!
Квіти вдячно кивають своїми чепурними голівками турботливим рученятам, які створили цю красу, які подарували їм життя!
Не сумуйте, краще наполегливо працюйте! Я впевнена: скоро все налагодиться і ми зустрінемось на улюбленому шкільному подвір'ї, в рідному класі усі разом!!!
Гайда працювати!!!
Образотворче мистецтво: Створення театральної маски тварини до казкової вистави(кольоровий папір, картон).
- Виконай це з картону, виріж, приший резиночку. Можеш виготовити іншу маску за бажанням.
Музичне мистецтво: Парад маршів
Я у світі: Я вивчаю різні країни й народи
Фізкультура:
Основи християнської етики: Воскреслий Христос змінює життя людей.
Малюємо українську писанку
- На все добре!!!
- Не нудьгуй, є чим зайнятися! До праці!!!
середа
22 квітня 2020 року Привіт, дорогі третьокласники!!!
Поласували пасочками, нацокались крашаночками,
відпочили досхочу, ...!!!
Дорослі продовжуватимуть працювати біля земельки-годувальниці, а ви - наполегливо і впевнено, крок за кроком, підкорятимете вершини знань.
Адже, що день, то все ближче до завершення 3 класу!?!
Читання: Творчість Дмитра Чередниченка. Все так цікаво навкруги.
Д. Чередниченко "Хлопчик Івасик і дідусь Тарасик"
- Візьми підручник і почитай за диктором або прослухай оповідання. Слухаючи, уявляй себе на місці хлопчика. Чи справді ти такий допитливий Чомучка, як Івасик?
- Виконай наступні завдання (усно).
Математика: Контрольна робота
Укр. мова: Розвиток мовлення. Весна-красна.
Переказуємо текст із творчим доповненням.
11. Усно перекажи текст за планом.
12. Запиши переказ із творчим доповненням.
Природознавство: З чого складається травна система?
(с. 149-151)
Трудове навчання:Виготовлення й оздоблення виробів об'ємної форми.
Виготовлення об'ємних виробів з коробок, упаковок та самостійно виготовлених об'ємних деталей.
Для хлопчиків:
Для дівчаток:
вівторок
21 квітня 2020 року Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
Доброго святкового ранку, мої хороші!!!
Для початку - святкова мелодія...
Сподіваюсь, з Божою ласкою та опікою Матінки Божої все ми переживемо і ще не раз заспіваємо подячні пісні усі разом на Божу Славу!
А поки що працюймо дистанційно!
Отож. Читання: Творчість Василя Чухліба. Будь природі другом. В. Чухліб "Равлик". Читання в особах.
- Прочитай оповідання в особах, залучивши маму і тата або інших членів сім'ї. Обов'язково!!!
- Усно виконай наступні завдання:
Математика: Повторення і закріплення вивченого про частини. Розв'язування складених задач на 2 - 4 дії(№№ 1031-1039).
Готуємось до перевірної роботи!!!
Укр. мова: Змінювання дієслів за часами( Впр. 353-359).
Фізкультура: Працюй, як у відео!
пʼятниця
17 квітня 2020 року А тепер обіцяний мною і довгоочікуваний вами колаж! Старались ви немарно - кривуль ніде нема. І ручка пише гарно - виписує сама...
Ви всі вчитеся залюбки, гартуєтесь, міцнієте...
Предмети любите усі!!!
З природою давно на "ти", її ви розумієте...
Щоби весело гуляти, всі предмети треба знати!!!
А ще найважливіше:
не забувайте -
своє здоров'ячко оберігайте!!!
17 квітня 2020 року Привіт, мої Умійки і Всезнайки!!!
Насамперед, дякую усім, хто насичує мене своїм завзяттям!
Ваші дописи, фотознімки і сумлінно виконані вправи в зошитах - це ДИВОВИЖНИЙСКАРБ!!!
Мене це дуже-дуже тішить! ( Колаж обіцяю помістити згодом.)
А тепер, на завершення робочого тижня, нові завдання!!!
Приймайте цю життєдайну силу і наповнюйтесь знаннями!
Хай наполеглива праця винагороджує вас усіх!
Укр. мова:Дієслова-синоніми. Редагування тексту. (Впр.350-352). - Перегляньте цікаве відео.
Математика: Знаходження числа за його частиною.Задачі на знаходження числа за його частиною(№№1022-1030).
- Готуйтесь старанно, адже через урок - у нас перевірна робота.
Читання: Читаємо і порівнюємо твори різних жанрів.
Г. Демченко "Лелеки"(скорочено).
- Візьми підручник (с.149) і спробуй читати текст за автором відео.
- Розкажи матусі чи комусь із членів сім'ї, як лелеки збиралися в далеку дорогу і яке лихо спіткало лелечу зграю. У чому виявилася турбота і справжня дружба між птахами?
- Поміркуй, що могло б статися з молодим лелекою, якби до нього поставилися байдуже?
- Порівняй оповідання Ю. Збанацького та Г. Демченко про лелек.
- Що спільного й відмінного в поведінці птахів у цих творах?
Природознавство: Для чого потрібні скелет і м'язи? Опорно-рухова система(с. 147-148)
- Пригадай, як можна виробити правильну поставу.
На основі цих знань склади пам'ятку в малюнках для дошкільнят.
четвер
16 квітня 2020 року Вітаю всіх із Чистим четвергом!
Сподіваюсь, ви долучились до цього, аби він швидше настав: готували оселю (мили, витирали, прикрашали, готували), впорядковували подвір'я, інші будівлі, чепурили сад і клумбу, і думали...із щирим і радісним серцем, коли ж вже настане ВЕЛИКДЕНЬ!!! Уже зовсім скоро!!!..
- Насамперед я хочу і раджу вам переглянути
ХРЕСНУ ДОРОГУ ІСУСА...
. Ще трішечки завдань шкільних: Малювання - Зображення тварин і людей в ілюстраціях до казок. Виконання ілюстрації до української народної казки (фарби). - Я дозволю собі змінити завдання: за бажанням, можете виконати ілюстрацію "Моя казкова оселя і моя сім'я" або "Моє казкове подвір'я і його мешканці", "Мій казковий садочок", ... Дайте волю своїй фантазії!!! І нехай диво оживе у вашій уяві і на папері! Я вірю у вас і чекаю на креативні ідеї. Можете і сфотографувати "райський куточок" на вашому подвір'ї! Музика - Марші української землі. Слухання: "Засвіт встали козаченьки"
- За бажанням, намалюй ілюстрацію до цього твору.
- Поцікавтесь народними прикметами про Чистий четвер.
Я у світі - Продовжуйте працювати над проєктом "Винаходи людства, що змінили світ".
Фізкультура - Виконуйте вправи з попередніх уроків, які сподобались найбільше.
середа
15 квітня 2020 року Здрастуйте, маленькі бджілки-трудівнички та
джмелики-трударі!
Ви працюєте, як ці дбайливі комашки! Я залюбки передивляюсь ваші напрацювання! І кожен раз у вас виходить все ще краще: пишете охайно, розв'язуєте все старанно... А які спостережливі! Від вашого пильного ока не заховатись навіть мурашці!
Отож, відправляємось в країну Мудрагелію!
1)Острів "Читайлик" - Продовжуємо насолоджуватися твором "Лелеки"Ю. Збанацького. Гра "Передбачення". - Складіть продовження оповідання. Самостійно мовчки дочитайте текст. - Чи справдились ваші передбачення? - Перекажіть зміст прочитаного комусь із членів сім'ї. - Що вас найбільше вразило в поведінці лелечихи? - Виконайте наступні завдання усно.
2) Математична галявина: Знаходження числа за його частиною. Задачі на знаходження числа за його частиною (№№ 1012-1021) 3)Мовна розминка: Впр.347-349. 4) Природознавчий марафон (Людинознавство) с.142-146 підручника. Як працює наш організм? Система органів тіла людини та їх значення для життя людини. Нервова система - Перегляньте відеоуроки,.. і ви захочете стати...,мабуть, лікарями. Бо саме вони досконало знають людський організм. Але починає лікар також зі шкільних уроків, які старанно і наполегливо вчить ще у школі.
5) Швейний цех(Трудове навчання): Пришивання ґудзиків з чотирма отворами.
- Навчіться пришивати ґудзики. Передивіться свій одяг і пришийте ґудзик там, де він був раніше, але загубився.